Інтэрнэт-часопіс "Творчае жыццё" №5 (май 2014 г.)

Інтэрнэт-часопіс "Творчае жыццё" №5 (май  2014 г.)

Штомесячны часопіс аб творчых людзях і для творчых людзей ад праекта "Выток Нёмана - выток духоўнасці" http://istokduhovnosti.ucoz.org

ЗМЕСТ ФІЛЬМА:

01. Увага, творчы поспех! Аб вернісажы выставы Аксаны і Барыса Аракчэевых  "Бацькаў дар" у г. Тржэбіч (Чэхія)

У мараўскім горадзе Тржэбіч с поспехам праходзіць выстава “Бацькаў дар” Барыса і Аксаны Аракчэевых, вернісаж якой адбыўся 26 сакавіка.

На адкрыццё з Мінска прыехалі сябры спадара Пасла Dr.Jiří Karas.

11 красавіка выставу наведала дэлегацыя з Мінска на чале з намеснікам губернатара Мінскай вобласці Александрам Турчыным, які напісаў словы удзячнасці за чудоўную выставу ў кнізе водгукаў.

Аб вернісажы выставы "Бацькаў дар" у горадзе Тржэбіч

02. Новыя імёны.. Уладзімір Сайко. "Бярэзінскія атланты".

20 лістапада 2013 г. ў мастацкай галерэі Інстытута тэалогіі ім. святых Мяфодзія і Кірыла БДУ адбылося адкрыццё персанальнай выставы Уладзіміра Сайко. У экспазіцыю ўвайшлі шматлікія жывапісныя і графічныя творы, прысвечаныя родным мясцінам, сябрам і сям’і. Галоўнай падзеяй вечара стала прэзентацыя "Бярэзінскіх Атлантаў" — сапраўдных герояў мінуўшчыны, жывапісна ўвасобленых мастаком на палатне.

Ганна Быкава. МОСТ У БУДУЧЫНЮ. "Бярэзінскія Атланты"

03. Што перашкаджае табе БЫЦЬ ТВОРЦАМ? СПИРТной напиток -  это всего лишь форма (способ) доставки  ЭТИЛОВОГО спирта в организм.

Не важно, какой напиток ты пьёшь..на самом деле ты употребляешь этиловый спирт.

ГОСУДАРСТВЕННЫЙ СТАНДАРТ РФ. СПИРТ ЭТИЛОВЫЙ

Пункт 5.
ТРЕБОВАНИЯ БЕЗОПАСНОСТИ
5.1. Этиловый спирт - легковоспламеняющаяся, бесцветная жидкость с характерным запахом, относится к сильнодействующим наркотикам, вызывающим сначала возбуждение, а затем паралич нервной системы. 1972 г.

Технологии спаивания человечества

04. Как ПРОСТО улучшить свою жизнь.. Синхрометод  «Ключ» - это короткие эффективные действия,  быстро гармонизирующие ум и тело.

История метода

Человек по своей природе - творец. И Вы свободны в области своих способностей. Вне области своих  талантов, как и в любой ситуации дезадаптации, вы напрягаетесь, чтобы преодолеть Неизвестность.

Здесь внимание может "зациклиться" на возможном негативном исходе ситуации. При суженном внимании Вам трудно находить ресурсы и творчески выбирать решения. Поэтому активизируются страхи, комплексы и стереотипы мышления.

Синхрометод «Ключ» - это короткие эффективные действия, быстро гармонизирующие ум и тело.

05. Зварот да міністра культуры. Я, Аракчэева Аксана Барысаўна, звяртаюся да  Вас ад імя ўсёй дынастыі Аракчэевых..

Я, Аракчэева Аксана Барысаўна, звяртаюся да Вас ад імя ўсёй дынастыі Аракчэевых з прапановай назваць карцінную галерэю ў горадзе Крупкі ў гонар (імем) заслужанага дзеяча мастацтва, кавалера Ордэна Францыска Скарыны, патрыарха беларускага мастацтва Барыса Уладзіміравіча Аракчэева.

Творчасць  вядомага мастака-жывапісца, педагога Аракчэева на працягу больш 50-ці гадоў уносіць фундаментальны ўклад у развіццё выяўленчага мастацтва Беларусі.

Барыс Аракчэеў. "Пара цвіцення". Выстава ў Крупскім г.-к. музеі

06. Творчыя сувязі.  Приглашаем в Здравнёво.  Выступление директора музея-усадьбы Репина Алексея Сухорукова.

Путешествие в усадьбу-музей Репина "Здравнёво". Фоторассказ

07.  Навіны з рэгіёнаў.  Уздзеншчыну малююць...Віктар Берасневіч, Андрэй Лычкоўскі, Алесь Філіповіч, Лявон Грышук, Міхась Рагалевіч, Аня Радзьковіч.

Натхняльная прырода Уздзеншчыны…

Аляксандр Віслаўскі, музыкант ансамбля "ПЕСНЯРЫ"

У майго старога сябра ёсць невялікі домік на Уздзеншчыне. Там мы любім сабірацца сваёй "бандай”, дзе і адпачываем, і працуем. Можам наладзіць пікнічок каля кастра,
дыскатэку для жонак і суседзяў. А пасля нараджаецца натхненне пад шум лістоты, журчанне ручайка, маўчанне векавога беларускага лесу.

...Калі б быў мастаком, не раз намаляваў бы цудоўныя мясціны, што адкрываюцца з веранды таго доміка.

Друзья Узденского края. Александр Виславский, музыкант ансамбля "Песняры"

Інтэрнэт-часопіс "Творчае жыццё" №4 (красавік 2014 г.)

Інтэрнэт-часопіс "Творчае жыццё" №3 (сакавік 2014 г.)

Інтэрнэт-часопіс "Творчае жыццё" №2 (люты 2014 г.)

Інтэрнэт-часопіс "Творчае жыццё" №1 (студзень 2014 г.)