Інтэрнэт-часопіс "Творчае жыццё" №2 (люты 2014 г.)

Інтэрнэт-часопіс "Творчае жыццё" №2  (люты 2014 г.)

Штомесячны часопіс аб творчых людзях і для творчых людзей ад праекта "Выток Нёмана - выток духоўнасці".

Змест фільма:

01. Увага, творчы поспех. М.Мішчанка "Вандроўкі з эцюднікам" 22.11.2013. Аб выставе карцін, намаляваных на Уздзеншчыне, члена Саюза мастакоў РБ Мікалая Мішчанкі у адміністрацыйным корпусе НММ РБ.

02. Імены, вернутыя з забыцця. Яўген Зак (Eugeniusz Zak), мастак Парыжскай школы з в.Магільна Уздзенскага раёна.

03. Творчыя сувязі. Беларускае таварыства дружбы і культурных сувязяў з замежнымі краінамі. Інтэрв'ю з дырэктарам. Аб выставе "Цячэ рака Вісла".

04. Творчасць маладых. "Гэй, саколы!" у выкананні малодшага хора гімназіі-каледжа ім. Ахрэмчыка. Мастацкі кіраўнік - Вольга Іжык.

05. Гісторыя адной карціны. В.Барабанцаў "Дзяўчына ў чырвоным берэце"

06. Навіны мастацкага жыцця. Відэасюжэты БТ "Настаўнік і вучні", "Экспазіцыя Сяргея Каткова", "Беларускай анімацыі - 40 гадоў".

07. Творчы рэзананс праекта. Як адазвалася выстава праекта "Выток Нёмана - выток духоўнасці" у Нясвіжы і Навагрудку.

08. Навіны з рэгіёнаў. В.Берасневіч "Сонечныя краскі Уздзеншчыны".

09. Мір, які малююць дзеці. Музычна-танцавальная кампазіцыя

Дорогие друзья!

Мы рады постоянно общаться с Вами и знакомить с новостями творческой жизни в Беларуси, как в столице, так и далеко за ее пределами.

"ПроСВЕТстудия" приступила к созданию общественного ежемесячного интернет-журнала "Творчае жыццё", второй выпуск которого предлагается вашему вниманию.

Мы ждем от вас самых разных предложений по совершенствованию нашего видео-журнала, видеосюжетов, фотоотчетов, статей для опубликования на сайте проекта "Выток Нёмана - выток духоўнасці"

Мы не отвергаем и критические замечания, которые носят заинтересованный и конкретный характер.

Но надо подчеркнуть, что подобного интернет-ежемесячника пока еще не было в нашем культурном пространстве.

Поэтому наша общая задача заключается не только в критике его недостатков, но и в совместных усилиях по его активному развитию.

С уважением - В.Лычковский, Е.Шунейко.